Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Herný Panel v systéme Windows 10 bude rozšírený o Spotify, Chat a ďalšie nové miniaplikácie

Microsoft ohlásil beta testovanie najnovších funkcií Herného Panelu - a vyzerajú naozaj skvele! Pozrime sa lepšie na čo sa môžete tešiť a ako otestovať tieto nové rozšírenia bez čakania na oficiálne vydanie.

Čo obsahuje Herný Panel v systéme Windows 10?

Herný Panel zapnete stlačením tlačidla Windows a písmena G na vašej klácesnici a vyzerá ako malé priehľadné okno na vašej obrazovke. Umožňuje vám ovládať určité nástroje a aplikácie bez toho aby ste museli prestať hrať. Súčasne obsahuje nové miniaplikácie, ktoré naozaj oceníte ak si chcete napríklad užívať vašu obľúbenú hudbu počas toho ako v hre bojujete o víťazstvo!

Zlepšite svoj hráčsky zážitok pomocou Spotify, galérie a sociálnych sietí

Čo konkrétne môžete očakávať od nových funkcií?

Počúvajte svoj vlastný soundtrack so Spotify

Už žiaden Alt-Tab aby ste prepli pesničku, alebo zmenili playlist! Ak je pre vaše hranie hudba dôležitá, zamilujete si fakt, že si môžete zvoliť playlist, pustiť pesničku, alebo zmeniť hlasitosť bez toho aby ste opustili hru. Len sa uistite, že máte na počítači nainštalovanú aplikáciu Spotify. Ak nie, získajte ju v Microsoft store, aby ste mohli otestovať túto novú funkciu. Potom môžete vytvárať špeciálne playlisty pre vaše obľúbené hry, ktoré si budete počúvať počas hrania!

Pochváľte sa hernými úspechmi v podobe memes

Možnosť odfotiť obrazovku priamo v hre je v Hernom Paneli už obsiahnutá, ale s týmto novým vylepšením môžete vytvoriť zo screenshotu meme! Pridajte text na vašu fotku alebo video v galérii Herného Panelu a zdieľajte svoje úspechy cez Twitter.

Spojte sa s priateľmi cez Sociálne siete

Vstavaná platforma Xbox Social pre hráčov vám umožní spojiť sa s vašimi priateľmi rýchlo a pohodlne. Môžete nie len posielať rýchle textové alebo hlasové správy, ale aj sledovať čo hrajú vaši priatelia.


Všetky zo spomenutých funkcií prichádzajú vo forme užívateľsky prívetivých, skvele prispôsobiteľných nástrojov, ktoré môžete nastavovať a presúvať ako len chcete. Je to výsledok komunity Insider Hub - jeden z Idea Drives spoločnosti Microsoft - zameraný na zlepšovanie skúsenosti s podporou samotnej hráčskej komunity.

Ako otestovať nové funkcie

Ak vás zaujíma testovanie nových funkcií, musíte sa stať beta testerom cez Insider Hub. Nasledujte sprievodcu nižšie pre prístup k betaverziám a užite si všetko čo ponúkajú:

  1. Otvorte ponuku Štart a zadajte "Xbox Insider Hub".
  2. Spustite aplikáciu, alebo ju stiahnite z Microsoft Store, ak ju ešte na počítači nemáte.
  3. Prihláste sa vašim kontom Microsoft (ak žiadne nemáte, je potrebné si vytvoriť nové).
  4. Budete vyzvaní, aby ste sa pripojili (Join) k programu Xbox Insider. 
  5. Keď sa pripojíte, prejdite na Insider Content v ľavej hornej časti okna aplikácie (pod ikonou ponuky).
  6. Vyberte Windows Gaming a môžete používať novú beta verziu.
  7. Stlačte Win + G na vašej klávesnici, otvorte tak Herný Panel a vyskúšajte nové funcie sami!

Poznámka: Váš Windows 10 musí byť aktualizovaný na Windows 10 build #17763, alebo vyšší (čo znamená, že aktualizáciu z októbra 2018 už musíte mať nainštalovanú na vašom počítači).

Xbox Insider Hub v Microsoft Store

Uvítacia obrazovka v Xbox Insider Hub

Pripojte sa k programu Insider

Zvoľte Insider content

 

Ešte nemáte Windows 10? Získajte ho v našom e-shope od 64,99 €.

Položka bola pridaná košíka

    Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí