Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Na čo sa tešiť v jesennej aktualizácii Windows 10?

Windows 10 neotáľa a neustále sa zlepšuje. Na jeseň (šušká sa, že snáď v septembri) ho tak čaká zásadný upgrade, ktorý nesie oficiálny názov Fall Creators Update. Ide teda po aprílovom Creators Update o ďalšiu aktualizáciu zameranú na kreatívcov. Aké novinky prinesie?

Vytváranie príbehov so Story Remix

Nebudú to hocijaké príbehy, ale tie vaše. Story Remix bude vytvárať filmy. Ako? Údajne má pracovať s vašimi videami a fotkami, ktoré sa spracujú do jedného príbehu spoločne s hudbou v pozadí. Moviemaker teraz môže akurát tak stáť niekde v kútiku a červenať sa.

Krok do minulosti s novým Timeline

Zaujímavým upgradom je Timeline, vďaka ktorému ľahko zistíte, čo ste robili na počítači v minulosti. Časová os vám umožní cestovať v čase, aby ste zistili, na čom ste pracovali napríklad pred dvoma mesiacmi. Ľahko preskočte späť do súborov, aplikácií a stránok, ako by ste ich nikdy neopustili.

Vylepšená Cortana

Cortana nám opäť trochu povyrástla. Vďaka nej bude možné rozrobenú prácu na počítači dorobiť napríklad na tabletu alebo mobilu. A nejedná sa len o dokumenty. Môžete sa na ďalšom zariadení dopozerať na film alebo pokračovať v úpravách fotiek. Otázkou však je, či táto aktualizácia bude môcť bežať na našom krásnom českom území.

My People pekne po ruke

Ďalšou novinkou bude funkcia My People, vďaka ktorej si môžete svojich najobľúbenejšich priateľov alebo rodinných príslušníkov pridať na spodnú lištu a mať ich tak neustále po ruke. Zjednoduší vám to cestu, keď sa s nimi budete chcieť socializovať na skypu alebo na e-mailu.

Microsoft Fluent Design

Vďaka jesennej aktualizácii sa dočkáme aj novšieho vzhľadu. Prostredie Windows 10 by tak malo byť dizajnovo zjednotenej a príjemnejšie na užívanie.

Položka bola pridaná košíka

    Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí