Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

XBOX Play Anywhere

Máte Windows 10? Radi hráte hry? Milujete slobodu?

Potom ste už asi počuli o novej aplikácii od Microsoftu s názvom Xbox Play Anywhere. Desiatky sa môžu pýšiť mnohými vychytávkami a toto je práve jedna z nich. Ako prepojenie vesmírov W10 a Xbox One funguje? Vlastne celkom jednoducho. Poďme sa na to pozrieť, či už si konečne môžete zahrať.

Ako môžem hrať, kde chcem?

Ako už názov napovedá, táto vychytávka zariadi, že si svoju hru môžete hrať a dohrať prakticky kdekoľvek. Stačí si len kúpiť hru, ktorá túto funkciu podporuje a bez ďalších poplatkov potom môžete hrať ako na Xbox One, tak na počítači s Windows 10. Aby všetko išlo hladko, potrebujete mať na svojom počítači Windows 10 aj so zatiaľ poslednou aktualizáciou (váš počítač by mal byť herný a disponovať určitými výkonnostnými parametrami), rovnako tak musíte mať posledný update aj na vašej konzole Xbox One. Potom už sa stačí len prihlásiť k svojmu účtu na Xbox Live / Microsoft.

Účet na Xbox Live

Vďaka nemu budete súčasťou celosvetovej hráčskej komunity. Prostredníctvom tohto účtu sa môžete chváliť s dosiahnutými úspechmi, vylepšovať si avatara, sledovať obľúbené hry alebo hrať so svojimi priateľmi, s ktorými môžete kedykoľvek chatovať a plánovať stratégie.

Môžete si tiež pomocou funkcie Looking for Group vyhľadať hráčov s podobnými záujmami a vytvárať s nimi svoje súkromné kluby a to ako na Xbox One, počítačmi, tabletu či telefónu s Windows 10.
Len pre zaujímavosť, každý mesiac sa na Xbox Live odohrá viac ako miliarda hier pre skupinu hráčov. Servery teda počítajú s poriadnym výkonom a vy sa nemusíte báť, že by sa hra snáď kosila alebo bolo pomalá.

Hry, ktoré podporujú funkciu Xbox Play Anywhere

Na tejto funkcii je skvelé to, že ak kúpite hru, ktorá toto podporuje, môžete si ju užívať a hrať na Xbox One alebo W10 bez akýchkoľvek iných poplatkov.

Zaobstarať si tieto hry môžete napríklad tu:

Všetko, čo by ste chceli vedieť o funkcii Xbox Play Anywhere alebo priamo o konzole Xbox One, nájdete v tomto odkaze.

Položka bola pridaná košíka

    Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí