Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Aktivácia Windows 7

Nainštalovaný systém Windows 7 sa musí aktivovať do 3 dní po prvom prihlásení do systému. Ak chcete predĺžiť skúšobné obdobie na 30 dní, kliknite na tlačidlo Štart a vyhľadajte reťazec "cmd.exe". Otvorte príkazový riadok s administrátorskými právami a zadajte: slmgr.vbs /rearm

Nezabudnite na aktiváciu! Ak operačný systém nie je aktivovaný objaví sa upozornenie, že softvér nie je legálny.

Aktivácia cez internet

Ak sa rozhodnete aktivovať systém Windows prostredníctvom internetu a  ste online, proces je rýchly a jednoduchý.

Pre aktiváciu Windows 7 vykonajte nasledujúce kroky:

 • Otvorte Aktiváciu systému Windows kliknutím na tlačidlo Štart, pravým tlačidlom myši kliknite na položku Počítač, prejdite na položku Vlastnosti a potom kliknite na položku Aktivovať systém Windows teraz.
 • Ak systém Windows zistí internetové pripojenie, kliknite na položku Aktivovať systém Windows online. Potrebné je povolenie administrátora.

  Ak sa zobrazí výzva na zadanie hesla správcu alebo potvrdenia, zadajte heslo alebo potvrďte.
 • Po zobrazení výzvy zadajte váš Produktový kľúč k systému Windows 7, kliknite na tlačidlo ďalej a potom postupujte podľa pokynov.

 

Telefonická aktivácia

Ak systém Windows nedokáže aktivovať produkt online, budete mať možnosť aktivovať systém Windows 7 pomocou automatizovaného telefónneho systému. V skutočnosti existujú 3 možnosti aktivácie systému Windows prostredníctvom  telefónu. Jeden, ktorý vyžaduje, aby ste uskutočnili hovor a dva ďalšie spôsoby, ktorými môžete aktivovať systém bez toho aby ste zdvihli telefón. Pozrime sa na všetky možnosti.

Možnosť 1 a 2 - použijte Letactivate.com

Tieto dve možnosti budú vysvetlené spoločne, nakoľko začiatok a koniec procedúry je pre obe možnosti  rovnaký.

  • Prejdite na webovú stránku letactivate.com a prihláste sa pomocou vášho e-mailu a čísla objednávky.

   Poznámka: Letactivate.com je poloautomatický online telefónny aktivačný systém, ktorý spolupracuje so servermi spoločnosti Microsoft. Pripravili sme pre vás túto službu, aby sme vám umožnili aktiváciu prostredníctvom telefónu.
 • Najskôr budete musieť vybrať, či vaše Identifikčné číslo inštalácie bude zoskupené do blokov obsahujúcich 6 číslic (ID pre Windows 8 a staršie) alebo 7 číslic (ID pre Windows 10 a Office 2013 alebo novšie).

Po výbere počtu číslic budete musieť získať vaše Identifikačné číslo inštalácie. Toto je časť, kde sa líšia možnosti 1 a 2.

Získanie Inštalačného ID

Možnosť 1

  • Stiahnite si tento CMD súbor: GetInstallationID.cmd, kliknite pravým tlačidlom na súbor a vyberte možnosť Spustiť ako správca. Môže sa zobraziť okno s informáciami o zabezpečení počítača. Ak sa tak stane, stačí kliknúť na položku "Ďalšie možnosti" a potom na položku "Spustiť". Takto sa otvorí súbor programu Poznámkový blok:

V tomto okne môžete vidieť ID inštalácie. Skopírujte toto číslo a vráťte sa na webovú stránku letactivate.com a vložte číslo do prázdnych políčok (pozrite si obrázok s textom "Prosím, zadajte svoje inštalačné ID" nižšie).

Možnosť 2

  • Kliknite na okno vyhľadávania v systéme Windows a napíšte "slui 4" (zahrňte aj medzeru medzi slovom a číslom). Kliknite na výsledok vyhľadávania a zobrazí sa vám modré okno. Stačí kliknúť na tlačidlo Ďalej a potom sa zobrazí vaše ID inštalácie (ako na obrázku pod týmto textom).
 • V tomto prípade budete musieť jednotlivé skupiny číslic kopírovať samostatne a vložiť ich do prázdnych políčok na webovej stránke letactivate.com. Po dokončení to bude vyzerať takto:
 • Teraz iba kliknite na Overiť.
 • Budete musieť chvíľku počkať na vykonanie overenia. Ak viacero ľudí overuje Inštalačné číslo naraz môže to trvať o niečo dlhšie.
 • Teraz stačí uviesť ID potvrdenia v príslušných poliach (A, B, C, D, E, F, G, H) a kliknúť na tlačidlo Ďalej.  
 • A to je všetko! Váš softvér je teraz úspešne aktivovaný.

Poznámka: Ak webová stránka Letactivate.com nevytvorila ID potvrdenia, zakúpená licencia má problémy s regionálnymi obmedzeniami alebo aktivačná linka je zaneprázdnená, skúste to znova o 5 minút. Aj naša zákaznícka podpora môže aktivovať program alebo vymeniť produkt za Vás prostredníctvom Vzdialenej pomoci.

Môžnosť 3 - Uskutočnenie hovoru

 • Otvorte Aktiváciu systému Windows kliknutím na tlačidlo Štart, pravým tlačidlom kliknite na položku Počítač, potom na položku Vlastnosti a potom na položku Aktivovať systém Windows teraz.
 • Alternatívne vyhľadajte možnosť Aktivovať.

Teraz kliknite na položku Zobraziť ďalšie spôsoby aktivácie.

  • Ak ste vyzvaný zadajte Produktový kľúč systému Windows 7 a kliknite na tlačidlo Ďalej.
  • Kliknite na položku Použiť automatický telefónny systém (pozrite na obrázok nižšie). Potrebné je povolenie administrátora . Ak sa zobrazí výzva na zadanie hesla správcu alebo potvrdenia, zadajte heslo alebo potvrďte.
  • Kliknite na najbližšie miesto z rozbaľovacieho zoznamu a potom kliknite na tlačidlo Ďalej.
  • Zavolajte na jedno z dostupných telefónnych čísel uvedených v zozname. Automatizovaný systém vás prevedie procesom aktivácie.
 • Po zobrazení výzvy zadajte Identifikačné číslo inštalácie do klávesnice vášho telefónu, ktoré je uvedené na obrazovke. Toto ID inštalácie je zoskupené do 9 (alebo 8) blokov pozostávajúcich zo 6 čísel. Vždy budete požiadaní o zadanie špecifickej skupiny čísel prostredníctvom telefónu, napríklad: "Zadajte čísla z prvého bloku".
 • Zapíšte si Inštalačné číslo potvrdenia, ktoré Vám povie telefonický systém. Bude sa  opäť jednať o 9 blokov čísel, ktoré zadáte do príslušného vstupného poľa.
 • Do aktivačného dialógového okna zadajte Inštalačné číslo potvrdenia poskytnuté v 3 kroku, kliknite na tlačidlo Ďalej a potom postupujte podľa pokynov.

Aktivácia produktu len pre pokročilých používateľov

Existuje tiež iná a rýchlejšia možnosť aktivácie vášho produktu po tom, ako dostanete svoje ID potvrdenia z webovej stránky Letactivate.com.

Tento postup je jedným z oficiálnych spôsobov aktivácie produktu, ako vidíte na webovej stránke spoločnosti Microsoft: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/jj980163(v=winembedded.81).aspx  

Skopírujte ID potvrdenia z adresy Letactivate.com (nezabudnite odstrániť medzery medzi jednotlivými blokmi potvrdzovacieho ID), otvorte cmd.exe s administrátorskými právami a zadajte:

slmgr.vbs /atp <confirmation id>

Potom zadajte ďalší príkaz na automatické aktivovanie operačného systému:

slmgr.vbs /ato

Blahoželáme! Váš produkt je teraz úspešne aktivovaný.

Položka bola pridaná košíka

  Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí