Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Záloha systému Windows 7 a dát

Už sa vám niekedy stalo, že ste po niekoľkohodinovej práci na počítači stratili všetky dáta a zmeny, ktoré ste urobili? Pokiaľ nie, máte šťastie. Ale príliš na neho nespoliehajte. Skôr či neskôr sa totiž do podobnej situácie dostane každý z nás. Dlhé hodiny vášho drahocenného času, námahy a práce budú v takomto prípade stratené a vy môžete začať znovu. Predídite preto podobnej strate a všetko si zálohujte. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete ako. Videá a obrázky sú z české prostredia Windows

Ako začať zálohovať

K nastaveniu zálohovania sa dostanete cestou Štart –> Ovládacie panely –> Všetky položky ovládacích panelov –> Centrum akcií –> Zálohovanie a obnovenie. V dialógovom okne Zálohovanie a obnovenie potom uvidíte možnosť Spustiť zálohovanie. Pokiaľ už máte nejakým spôsobom podobný proces vytvorený, kliknite na Zmeniť nastavenie. Teraz ste sa dostali na samotnú stránku nastavenia, kde si môžete upraviť zálohovanie dát podľa vašich potrieb.

Kam zálohovať

Prvým rozhodnutím, ktoré musíte urobiť, je výber koncovej destinácie zálohovania. Vybrať si môžete miesto na pevnom disku, ale je tu tiež možnosť uloženia na externý nosič (CD, DVD, USB, externý disk). Ak si ovšem vyberiete druhú možnosť, nezabudnite po zapojení/vložení nosiča obnoviť dialógové okienko. Inak by sa vám nosič nezobrazil v zozname koncových destinácií. 

Keď si vyberiete miesto, kam sa majú vaše dáta zálohovať, dostanete na výber medzi automatickým zálohovaním a manuálnym nastavením (Nechať rozhodnúť mňa). Tu doporučujeme vybrať druhú možnosť. Pri automatickom nastavení sa vám totiž nemusia ukladať práve tie dáta, ktorá potrebujete. Je preto lepšie si nastavenie prispôsobiť.

Čo zálohovať

Z ponúkaných možností si zaškrknite svoje zložky, ktoré chcete zálohovať. Tu je dôležité upozorniť na možnosť zálohovania bitovej kópie celého systému, ktorá vám môže v prípade poškodenia pevného disku pomôcť obnoviť celý operačný systém. Určite teda toto políčko zakliknite. Nakoniec sa vám objaví kontrolné dialógové okno, kde si môžete svoje nastavenie ešte raz prejsť. Potom už len kliknite na Uložiť nastavenie a spustiť zálohovanie a máte hotovo.

Celý proces zálohovania si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

Bitová kópia Windows 7

K jednej z najhorších situácií v oblasti straty dát zrejme patrí poškodenie pevného disku. V tomto prípade nejde len o ohrozenie súborov, ale i o celkové nastavenie operačného systému, aplikácií apod. Zálohovanie celého operačného systému je preto rozumným krokom. V prípade problému sa potom jednoducho cez bitovú kópiu dostanete k pôvodným informáciám a dokážete ich obnoviť. Pre prípad, keď vám nepôjde naštartovať systém, je najlepším riešením vytvorenie disku pre opravu. Po vytvorení tohto disku budete môcť obnoviť záložnú bitovú kópiu operačného systému.

Pre vytvorenie disku pre opravu prejdite na Ovládacie panely -> Všetky položky ovládacích panelov -> Centrum akcií -> Zálohovanie a obnovenie -> Vytvoriť disk pre opravu systému. Potom len vyberte disk a kliknite na tlačidlo Vytvoriť disk.Položka bola pridaná košíka

    Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí