Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Referencie

Pripojte sa k tisícom spokojných zákazníkov, ktorí už s nami ušetrili!

Kontaktujte nás

Niektoré z našich realizovaných projektov

Slovenské elektrárne, a.s.

Najväčší dodávateľ elektrickej energie na Slovensku chcel aktualizovať staršie verzie svojho softvéru, ktorý jeho zamestnanci používajú k svojej práci. Nielenže ušetrili za náklady, ale tiež získali istotu, že sú ich dáta chránené pravidelnými aktualizáciami zabezpečenia a že ich produktivita môže ďalej rásť!

Úspora: 72 %

Nemocnica Poprad

Hlavná nemocnica v Poprade potrebovala pre svojich zamestnancov zakúpiť novšie verzie produktov Microsoft Office. S našou ponukou (ktorá bola vybraná vo verejnej súťaži) nemocnica získala softvérové ​​produkty za cenu o 80% nižšiu, než keby si kúpila nové! Ušetrené prostriedky sa teraz môžu použiť na veľmi potrebné vybavenie v prospech pacientov aj lekárov.

Úspora: 80 %

Újpest Budapešť

Obvod mesta Budapešť, Maďarsko

Úspora: 73 %

Case study

Budapeštianska samospráva ušetrila nákupom softvéru od Forscope 73 % nákladov

Budapeštianska mestská časť Újpest od nás kúpila druhotný softvér a ušetrila viac ako 100 000 eur, ktoré teraz môže použiť na iné dôležité výdavky.

Újpestská radnica sa potýkala so zastaraným softvérom. Preto v roku 2021 vyhlásila výberové konanie na dodávku Office 2016 Home and Business, Windows 10 Pro a na upgrade serverového softvéru. Konkrétne sa jednalo o Windows Server, Exchange Server a SQL Server a ich príslušné licencie CAL. Boli sme tiež vyzvaní, aby sme sa zúčastnili výberového konania.

Vhodný produkt ušetrí stovky hodín práce

Jedným z produktov, ktoré radnica požadovala, bol Office 2016 Home and Business. Táto edícia je určená pre domácnosti alebo malé firmy a každý produkt má svoj vlastný aktivačný kľúč. IT špecialista by musel obísť všetky kancelárie a manuálne nainštalovať Office na všetkých 200 počítačov zvlášť. To môže trvať niekoľko týždňov.

Pre podniky a inštitúcie je oveľa vhodnejší Office 2016 Professional Plus - edícia z distribučného kanála Microsoft Volume. Technik potrebuje na aktiváciu softvéru iba jeden aktivačný kľúč, ktorým spustí softvér na všetkých počítačoch súčasne priamo zo svojho počítačového rozhrania.

Úrad si bol vedomý, že produkty Volume sú pre ich potreby vhodnejšie, avšak si neuvedomil, že Office 2016 Home and Business, ktorý bol uvedený v požiadavke, je k dispozícii iba ako maloobchodný produkt. Akonáhle ich náš Sales Manager Imre Csordás, ktorý bol za toto výberové konanie zodpovedný, o tejto skutočnosti informoval, vzali to do úvahy pri posudzovaní ponúk všetkých účastníkov.

Dávajte pozor na nedôveryhodných predajcov

Okrem nás sa výberového konania zúčastnili ďalšie 4 spoločnosti. Tri z nich ponúkali nové, ale veľmi drahé softvérové produkty(ich cena bola štyrikrát vyššia ako cena použitého softvéru!). Jeden z konkurentov ponúkal výrazne lacnejší softvér, ale aj keď sa jeho ponuka skladala z použitých produktov, cena bola stále príliš nízka. To v nás vyvolalo obavy.

"Na trhu s druhotným softvérom bohužiaľ nezriedka narazíte na nedôveryhodných predajcov. Zvyčajne ponúkajú veľmi lacné produkty, ale nie sú schopní k nim poskytnúť úplnú právnu dokumentáciu, čo môže kupujúcemu v budúcnosti spôsobiť veľké problémy. Jedným z nich je riziko vysokej pokuty počas softvérového auditu," hovorí Imre Csordás, Sales Manager pre Maďarsko. Verejné inštitúcie, ktoré ešte nemajú skúsenosti s nákupom druhotného softvéru, sú ešte viac vystavení riziku podvodu, pretože si jednoducho nie sú isté, aké podklady by mali od zúčastnených potenciálnych dodávateľov požadovať.

Práve tu prichádzame na radu my - vďaka dlhoročným skúsenostiam na trhu s druhotným softvérom, ako aj s licencovaním softvéru, dokážeme verejným inštitúciám poskytnúť konzultácie a poradenstvo, čo by malo a nemalo byť zahrnuté v požiadavkách a podmienkach, aby bolo všetko v úplnom súlade so zákonom.

Výsledok: obrovské úspory a nákup bez rizika

Naše bezplatné konzultácie poskytnuté úradu (týkajúce sa legálnosti druhotného softvéru, softvérových licencií a špecifikácií produktov) sa ukázali ako kľúčové pre to, aby porozumeli, na čo si pri rokovaní s dodávateľmi druhotného softvéru dať pozor. Aj napriek tomu sa niektoré veci, vzhľadom na skôr nastavené podmienky, v tento okamih už vymykali kontrole úradu, čo u nich vyvolávalo obavy o výsledok.

Keďže hlavným kritériom bola najnižšia cena za každú položku, znamenalo to, že časť produktov mohol potenciálne dodať nedôveryhodný dodávateľ = druhý účastník výberového konania, ktorý ponúkal druhotný softvér. Našťastie sa ukázalo, že táto spoločnosť mala určité problémy s nesplatenými dlhmi, čo je vo verejnej súťaži neprípustné, a preto bola diskvalifikovaná. Pre Újpest to bola veľká úľava. To tiež znamenalo, že sme mohli dodať všetky softvérové produkty pre tento projekt (pôvodne sme vyhrali len časť výberového konania).

„Oceňujem, že odborníci zo spoločnosti Forscope nebrali našu zadávaciu dokumentáciu ako hotovú vec, ale skutočne o nej premýšľali a dokázali nám poskytnúť rady, ktoré môžeme využiť aj v budúcich výberových konaniach. Druhotný softvér od Forscope nám ušetril desiatky tisíc eur, ktoré teraz môžeme použiť na iné dôležité výdavky! Ich odborné znalosti o legálnosti a dokumenty, ktoré nám poskytli, nás uistili, že od nich môžeme bez obáv nakupovať aj v budúcnosti," hovorí Attila Kaizer, vedúci IT oddelenia obecného úradu Újpest.

Potrebujete konzultáciu k verejnej zákazke na softvérové produkty?
Neváhajte 
nás kontaktovať, radi vám pomôžeme!

Uložiť tento článok ako PDF

Kontaktujte nás
 • Čo o nás hovoria naši zákazníci

  Naša nemocnica sa dlhodobo snaží šetriť verejné financie využitím druhotného hardvéru aj softvéru. Vďaka spolupráci so spoločnosťou Forscope sa nám podarilo ušetriť asi 80 % nákladov v porovnaní s bežnými cenami. Ušetrené prostriedky sa teraz môžu využiť na veľmi potrebné vybavenie v prospech našich pacientov aj lekárov. Vo Forscope nám tiež pomohli so všetkými právnymi a licenčnými záležitosťami!

  MUDr. Jozef Tekáč, MPH, generálny riaditeľ Nemocnice Poprad
 • Čo o nás hovoria naši zákazníci

  Naša spoločnosť spolupracuje so spoločnosťou Forscope od roku 2019. V minulosti sme využívali predplatné programu Microsoft Volume Licensing, ktorý pre nás nebol finančne výhodný, preto sme sa rozhodli v ňom nepokračovať. Vďaka prechodu na večne používaný softvér sa nám podarilo výrazne ušetriť náklady.

  Peter Rehák, vedúci oddelenia IT, GRAFOBAL, akciová spoločnosť
 • Čo o nás hovoria naši zákazníci

  Naša spoločnosť spolupracuje s Forscope od roku 2016. Vďaka našej spolupráci sa nám podarilo výrazne ušetriť na softvérových nákladoch. V priebehu rokov sme nakupovali hlavne Microsoft Windows a serverové produkty. Práca s tímom Forscope bola vždy na veľmi profesionálnej úrovni a ich podpora, najmä po aktivácii produktov, je vynikajúca!

  Ing. Miloš Vajda, manažér nákupu a logistiky, Energotel, a.s.

Naši zákazníci

 • Úrad vlády Slovenskej republiky
 • Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky
 • Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky
 • Štatistický úrad Slovenskej republiky
 • Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
 • Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky
 • Mesto Bratislava
 • Mesto Trnava
 • Mesto Nitra
 • Mesto Prievidza
 • Mesto Košice
 • Nemocnica Poprad
 • Fakultná nemocnica Trnava
 • Detská fakultná nemocnica Košice
 • Národný onkologický ústav
 • Štátny ústav pre kontrolu liečiv
 • Tatravagónka Poprad
 • Národná dialničná spoločnosť
 • Slovenské elektrárne
 • Letisko M. R. Štefánika
 • Slovenská národná galéria
 • DPD

Na požiadanie vám radi poskytneme ďalšie klientské referencie zo súkromného aj verejného sektora.

Máte projekt, s ktorým by sme vám mohli pomôcť?

Dajte nám vedieť!

Kontaktný formulár

Položka bola pridaná košíka