Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Ako ušetriť až 60% na softvéri?

Aj keď to môže znieť až príliš dobre, tak je to naozaj pravda. Existuje spôsob, ako ušetriť podstatnú časť peňazí na nákupe softvéru – zakúpením sekundárneho. Tento koncept existuje už dve desaťročia, napriek tomu o ňom ešte stále veľa ľudí nepočulo.

Čo je to vlastne sekundárny softvér?

„Sekundárny“ (niekedy označovaný ako „druhotný“) softvér znamená licencie, ktoré už ich vlastníci nepotrebujú. Vlastníkmi sú zvyčajne spoločnosti, ktoré si chcú kúpiť novšiu edíciu programu alebo úplne prejsť na iný softvér. To znamená, že ich „použité“ licencie sa stanú nadbytočnými. Tieto licencie spätne vykupujeme a potom ponúkneme ďalším zákazníkom, aby zbytočne nevyšli nazmar. Týmto spôsobom môžeme predávať výrobky za výrazne nižšie ceny. Možno sa sami seba pýtate - koncept znie skvele, ale je to legálne? Samozrejme, že je! O právnych aspektoch sekundárneho softvéru zistíte viac tu.

Reálny príklad objednávky prezentujúci úspory spoločnosti

Medzinárodná spoločnosť v oblasti environmentálnych riešení

Česká pobočka medzinárodnej spoločnosti (zameranej na poskytovanie energetických služieb) potrebovala 300 kusov Microsoft Office 2019 Standard. Účelom nákupu bola aktualizácia ich softvéru z bezpečnostných dôvodov. Prijatím našej ponuky spoločnosť ušetrila viac než 70 000 € na nákladoch – zaplatila tak o 62 % menej, než keby nakúpila produkty za bežnú trhovú cenu!

 

 

Poznámka: V prípade projektov v hodnote nad 2 000 € poskytujeme dodatočné zľavy, čo znamená, že je možné ušetriť ešte viac!

Koľko môžete ušetriť na našich najobľúbenejších produktoch:

Windows 10
Pro
Bežná trhová cena: 254 €
Naša cena: 54,99 €
Office 2019
Professional Plus
Bežná trhová cena: 640 €
Naša cena: 189,99 €
Windows Server 2019
Standard (16 cores)
Bežná trhová cena: 1 113 €
Naša cena: 769,99 €

 

Všetky ceny sú uvedené bez DPH.

Prečo nakupovať u nás

  • Už viac než 150 000 zákazníkov na 15 európskych trhoch do nás vložilo svoju dôveru.
  • Sme hrdí na to, že nás odporúča 98 % našich zákazníkov (na základe viac než 20 000 hodnotení na recenzných platformách).
  • Naši licenční konzultanti poskytujú pomoc vo vašom rodnom jazyku, takže si môžete byť istí, že máte niekoho známeho, na koho se môžete v prípade potreby obrátiť.

Niektorí z našich spokojných zákazníkov:


Kliknutím na oranžové tlačidlo nižšie sa dozviete viac o právnych aspektoch druhotného softvéru a o tom, aké záruky poskytujeme.

Náš pohľad na predaj druhotného softvéru

Z nášho pohľadu umožňuje predaj druhotných licencií ľuďom zakúpiť legálny softvér za podstatne nižšiu cenu, než akú by zaplatili normálne. A čo viac, licencia, ktorá sa pre prvého kupujúceho stane prakticky zbytočnou, môže stále slúžiť niekomu inému. Proces funguje podobne, ako keď si kúpite knihu, prečítate si ju a potom ju budete chcieť predať. Pôvodný predajca nemá právo ovplyvňovať, čo sa v budúcnosti stane s už jeden krát predanou knihou. Rovnako je to aj so softvérom. Hneď ako užívateľ odinštaluje softvér zo svojho PC, stráca úžitok z jeho vlastníctva a má právo licenciu predať niekomu ďalšiemu.

Doživotná záruka legality

Ku každej zakúpenej licencii získate právny dokument nazvaný Vyhlásenie predajcu, ktorý nás zaväzuje zaistiť doživotnú právnu záruku pôvodu a legality softvéru. V prípade akéhokoľvek problému preberáme plnú právnu zodpovednosť za predané licencie. Licencie odoberáme iba od stabilných a overených dodávateľov a spolupracujeme s ďalšími organizáciami na spoločnom cieli, ktorým je odhaľovanie podvodných predajcov licencií a ich ohlasovanie štruktúram vymáhajúcim právo.

Spoľahlivosť dokázaná číslami

Od roku 2016 naša spoločnosť dodala viac než 700 000 softvérových licencií a za tú dobu sme nikdy nenarazili na jediný prípad negatívneho rozhodnutia pri softvérovom audite produktov, ktoré predávame, takže si môžete byť 100% istí, že naše produkty spĺňajú všetky aktuálne právne zásady.

Chcete sa dozvedieť viac o auditoch? Prečítajte si náš článok – Softvérový audit: Čo od neho očakávať a prečo sa nemusíte obávať.

Čo o druhotnom softvére píšu médiá?

„Súd EU: Predaj použitých softvérových licencií je v poriadku.

Európsky súdny dvor uvádza, že toto pravidlo sa vťahuje ako na kópie softvéru na fyzických médiách, tak na kópie stiahnuté z internetu. Súd rovnako uviedol, že akonáhle softvérová spoločnosť predá „kópiu počítačového programu“, jej „výhradné právo na distribúciu“ je vylúčené, čo pripravuje pôdu pre ďalšie spoločnosti k predaju použitých licencií.“

Celý článok si prečítate tu

„To znamená, že podľa právnych predpisov EU nemajú softvérové spoločnosti právo brániť užívateľom v predaji ich digitálnych súborov k stiahnutiu; práva distribútora softvéru na kontrolu distribúcie sú po prvom predaji vyčerpané.

Pokiaľ si teda stiahnete nejaký softvér, môžete ho efektívne predať znovu - pokiaľ kópiu odstránite na svojom vlastnom disku."

Celý článok si prečítate tu

„Najvyšší európsky súd rozhodol, že obchodovanie s „použitými“ softvérovými licenciami je legálny a autor takého softvéru nemôže brániť akémukoľvek ďalšiemu predaju. Toto rozhodnutie vytvára precedens pre obchodovanie s použitými softvérovými licenciami v celej Európskej únii.“

Celý článok si prečítate tu

Čo hovorí právo na opätovný predaj použitých licencií?

Jeden z najpodstatnejších rozsudkov vzťahujúcich sa k predaju druhotných licencií bol vydaný Európskym súdnym dvorom v roku 2012.

Rozsudok Európskeho súdneho dvora vo veci C-128/11 UsedSoft GmbH v. Oracle International Corp. rozhodol, že „Tvorca počítačových programov nemôže brániť ďalšiemu predaju „použitých“ licencií umožňujúcich používanie jeho programov stiahnutých z internetu. Výhradné právo na distribúciu kópie počítačového programu, na ktorú sa vzťahuje takáto licencia, je vyčerpané pri jeho prvom predaji.

To v praxi znamená, že predaj „použitého“ softvéru je úplne legálny. Tento rozsudok vytvoril právny základ pre celú EU a zabezpečil tak zdravú a férovú konkurenciu na európskom trhu.

Z rozsudku tiež vyplýva:

  • Časovo neobmedzené softvérové licencie môžu byť voľne predávané. V prípade, že nakúpite softvér samostatne, môžete ho potom za rovnakých podmienok predať.
  • Výhradné právo autora softvéru sa vyčerpá pri prvom predaji. Kupujúci, ktorí si zadovážili počítačový program z voľného trhu, sú oprávnení tento softvér užívať.
  • Ak licenčná zmluva predaj (ďalší prevod) softvéru výslovne zakazuje, nositeľ dotyčného práva už nemôže ďalšiemu predaju brániť. Licenčná zmluva nestojí nad Európskym právom a body, ktoré sú s ním v rozpore, sú neplatné (platí najmä pre tzv. „OEM softvér“).
  • Nie je rozdiel medzi spôsobom distribúcie. Softvér môže byť šírený na CD/DVD alebo online.  Nositeľ práv nemôže pri ďalšom predaji rovnakej rozmnoženiny znova požadovať odmenu, ktorú už získal pri prvom predaji. 

Prečítajte si celú tlačovú správu Súdneho Dvora EU

História legálnosti druhotného softvéru

Pozrite sa na hlavné rozhodnutia Európskych direktív ktoré ovplyvnili situáciu na trhu s použitým softvérom.

 

2000
Rozsudok Nemeckého federálneho súdu povolil predaj OEM a DSP verzií bez viazania na hardvér.” – Rozhodnutie Nemeckého federálneho súdu z 6. Júla 2000, file no. I ZR 244/97 I ZR 244/97

2001
Prvý predaj originálnej kópie v rámci Európskeho spoločenstva kedy vypršalo právo pôvodného majiteľa kontrolovať predaj tejto kópie.“ – Úryvok z direktívy EU 2001/29/EC

2006
Krajský súd v Hamburgu potvrdil, že ďalší predaj softvéru od Microsoftu je legitímny. To sa vzťahuje takisto na predaj jednotlivých licencií z objemových multi-licencií.

2009
„...druhý nadobúdateľ licencie rovnako ako každý ďalší nadobúdateľ, sa bude môcť dovolávať vyčerpania práva na distribúciu, a bude teda považovaný za zákonného nadobúdateľa kópie počítačového programu a bude mať prospech z práva na rozmnožovanie stanovené v tomto ustanovení.(Výňatok z rozhodnutia Súdneho dvora z roku 2012, ktoré vychádzalo zo smernice z roku 2009.) Direktíva 2009/24/EC Európskeho parlamentu a Rady EU

2011
Švajčiarsky Krajský súd v Zugu rozhodol, že “Adobe nemôže ani na základe autorského práva obmedzovať ďalší predaj programu po jeho prvotnom predaji."
Tento precedens znamenal veľké víťazstvo pre celý globálny trh so softvérom.

2012
Tvorca počítačových programov nemôže brániť ďalšiemu predaju „použitých“ licencií umožňujúcich používanie jeho programov stiahnutých z internetu.”– rozhodnutie Súdneho dvora, Rozsudok vo veci C-128/11 UsedSoft GmbH/Oracle International Corp.

2016
Pôvodný nadobúdateľ rozmnoženiny počítačového programu s licenciou na neobmedzené používanie môže predať túto použitú rozmnoženinu a jej licenciu ďalšiemu nadobúdateľovi.”– Rozhodnutie Súdneho dvora EU, Rozsudok vo veci C-166/15 Aleksandrs Ranks a Jurijs Vasiļevičs

 

Položka bola pridaná košíka

    Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí