Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Verejný sektor

Ušetrite peniaze aj čas s druhotným softvérom od nás!

Kontaktujte nás

Ako vám môžeme pomôcť ušetriť zdroje?

Ušetrite na softvérových nákladoch

Druhotný softvér prináša značnú úsporu finančných prostriedkov, ktoré následne môžete použiť na iné potrebné vybavenie alebo projekty. Nákupom druhotného softvéru naši zákazníci zvyčajne ušetria 50-80 % nákladov v porovnaní so softvérom za bežné trhové ceny!

Pozrite sa na niektoré z našich realizovaných projektov

Ušetrite čas

Nie ste si istí, ktoré produkty vybrať? Máte pochybnosti o tom, ako správne zostaviť dokumenty pre verejné obstarávanie na softvér? Využite naše bezplatné konzultácie! Keďže máme roky skúseností s projektami pre verejný sektor, môžeme vám pomôcť celý proces nakupovania softvéru urýchliť.

Zistite viac o bezplatných konzultáciách

Dostaňte zaplatené za nepotrebný softvér

Vedeli ste, že môžete získať peniaze za softvér, ktorý už nepotrebujete? Ak vlastníte trvalé softvérové produkty (nie predplatné), ktoré už nepoužívate, môžeme ich od vás za určitých podmienok odkúpiť. Viac informácií o tejto možnosti získate kliknutím na odkaz nižšie.

Zistite, ako funguje výkup softvéru

Čo presne je druhotný softvér?

Druhotný softvér je akýkoľvek softvér, ktorý už niekto predtým vlastnil a potom sa ho rozhodol predať. Typickým dôvodom je, že sa softvérové ​​produkty stanú nadbytočné, pretože sa ich majiteľ napríklad rozhodne pre upgrade na novšiu verziu.

Forscope je softvérovým brokerom - nakupujeme nadbytočné softvérové ​​produkty (ktoré spĺňajú všetky nutné požiadavky) od spoločností a následne ich predávame našim zákazníkom.

Medzi novým a druhotným softvérom nie je z hľadiska funkčnosti žiadny rozdiel - stále sa jedná o rovnaký softvérový produkt.

Je druhotný softvér legálny?

Áno, je. Situácia okolo právneho pozadia druhotného softvéru sa postupne vyvíjala po relatívne dlhú dobu až nakoniec to vyústila do veľmi jasného rozhodnutia Súdneho dvora Európskej únie (SDEÚ) v roku 2012, ktoré potvrdilo, že predaj predtým vlastneného softvéru je legálny. O právnej histórii druhotného softvéru si môžete prečítať viac v našom článku.

Druhotný softvér a verejné obstarávanie

Pri vypisovaní verejného obstarávania veľmi často dochádza k tomu, že inštitúcie nastavujú ich podmienky veľmi diskriminačne (napr. povoľujú len "nové" softvérové produkty, vyžadujú portál VLSC atď.). Takýto prístup je v rozpore s kľúčovými zásadami otvorenej hospodárskej súťaže a rovnakého zaobchádzania a verejné obstarávanie robí veľmi zraniteľné, pretože nespravodlivé požiadavky možno ľahko napadnúť na súde. Máme však jednoduché riešenie - naše bezplatné konzultácie!

Bezplatné konzultácie

S čím vám môžeme pomôcť?

Výber produktov

Nie ste si istí, ktoré produkty zvoliť pre potreby vašej inštitúcie alebo aké vybrať z hľadiska správneho licencovania? Pomôžeme vám! Vďaka našim rozsiahlym znalostiam v oblasti licencovania a našim certifikovaným odborníkom vám dokážeme odporučiť produkty, ktoré pre vás budú najvhodnejšie.

Príprava podkladov pre verejné obstarávanie

Potrebujete pripraviť zadávaciu dokumentáciu? Poradíme vám, čo by malo alebo naopak nemalo byť zahrnuté v požiadavkách a podmienkach, aby bola dokumentácia plne v súlade so zákonom. To sa týka aj verejných zákaziek, ktoré sú zamerané na softvér aj hardvér zároveň.

Toto poradenstvo poskytujeme bezplatne, takže vám nevzniknú žiadne ďalšie náklady a ušetríte čas aj ľudské zdroje. Získané znalosti vám navyše uľahčia vytváranie budúcich verejných zákaziek!

Kontaktujte nás

Niektoré z našich realizovaných projektov

Slovenské elektrárne, a.s.

Najväčší dodávateľ elektrickej energie na Slovensku chcel aktualizovať staršie verzie svojho softvéru, ktorý jeho zamestnanci používajú k svojej práci. Nielenže ušetrili za náklady, ale tiež získali istotu, že sú ich dáta chránené pravidelnými aktualizáciami zabezpečenia a že ich produktivita môže ďalej rásť!

Úspora: 72 %

Nemocnica Poprad

Hlavná nemocnica v Poprade potrebovala pre svojich zamestnancov zakúpiť novšie verzie produktov Microsoft Office. S našou ponukou (ktorá bola vybraná vo verejnej súťaži) nemocnica získala softvérové ​​produkty za cenu o 80% nižšiu, než keby si kúpila nové! Ušetrené prostriedky sa teraz môžu použiť na veľmi potrebné vybavenie v prospech pacientov aj lekárov.

Úspora: 80 %

Mesto Příbram

Mesto, Česká republika

Mesto Příbram potrebovalo upgradovať svoj serverový softvér pre svoju internú komunikáciu. Nákupom produktov od nás ušetrili viac ako 15 000 €, čo pre predstavu zodpovedá sume, ktorú vynaložia na opravu dominanty mesta - žulovej fontány.

Úspora: 15 000 €

Naši zákazníci

 • Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky
 • Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky
 • Štatistický úrad Slovenskej republiky
 • Mesto Bratislava
 • Mesto Košice
 • Nemocnica Poprad
 • Fakultná nemocnica Trnava
 • Národná dialničná spoločnosť
 • Slovenské elektrárne
 • Letisko M. R. Štefánika
Zobraziť viac zákazníkov

Spolupráca a certifikácia

WEBINÁR

Ako získať až o 70 % lacnejší softvér v súlade so zákonom o verejných zákazkách?

Prezentujúci
Michal Kupper

Michal Kupper

Key Account Manager

Potrebujete softvér pre svoju inštitúciu alebo konzultáciu k verejnému obstarávaniu?

Dajte nám vedieť!

Kontaktný formulár

FAQ

Viete nám pomôcť s vypísaním verejného obstarávania podľa zákona?

Áno, vieme. Máme dlhoročné skúsenosti s realizáciou projektov pre verejné inštitúcie a tiež právne rozbory od právnej agentúry, ktoré potvrdzujú, že prítomnosť druhotného softvéru vo verejných zákazkách je úplne v súlade so zákonom. Vďaka našej pomoci si môžete byť istí, že vaša verejná zákazka bude spĺňať všetky potrebné požiadavky aj zásady spravodlivej hospodárskej súťaže.

Môžeme vám napríklad poskytnúť:

 • odporúčania, ktoré softvérové produkty budú najvhodnejšie pre potreby vašej inštitúcie
 • jasná a presná technická špecifikácia požadovaných softvérových produktov
 • informácie o povinných údajoch pre základnú dokumentáciu k druhotným softvérovým produktom
 • rady, čo by sa malo a nemalo zahrnúť v špecifikácii súťažných podkladov pre verejné zákazky
Sú OEM/Retail (maloobchodné) verzie softvérových produktov vhodné pre verejné inštitúcie?

Softvér typu OEM ani Retial neponúkame, v našej ponuke nájdete iba produkty z Volume distribučného kanálu. Vo všeobecnosti platí, že OEM/Retail softvér má v porovnaní s Volume produktami mnoho nevýhod a môže vám a vašim zamestnancom spôsobiť zbytočné komplikácie, preto vám jeho nákup neodporúčame.

OEM/Retail produkty je možné aktivovať len po jednom, čo môže byť zdĺhavé a únavné, najmä ak zakúpite desiatky produktov. Navyše ich prenosnosť je pomerne komplikovaná a niekedy nie je vôbec možná. Tiež ich správa je veľmi náročná, pretože neumožňujú prevádzať centralizované zmeny pre všetky produkty naraz.

Volume produkty naproti tomu umožňujú hromadnú aktiváciu len pomocou jedného produktového kľúča, veľmi jednoducho sa prenášajú ako medzi zariadeniami, tak medzi používateľmi, je možné ich spravovať centrálne prostredníctvom bezplatného nástroja VAMT a celkovo prinášajú mnoho ďalších výhod.

Prejdú vaše produkty softvérovým auditom?

Áno, prejdú. Ak vo vašej spoločnosti alebo organizácii dôjde k auditu, ste povinní preukázať, že ste softvérové produkty získali legálne, a to predložením dokumentácie, ktorú ste dostali pri ich nákupe. Keďže naša spoločnosť poskytuje kompletnú vlastnícku dokumentáciu, a v prípade potreby aj asistenciu pri audite, nie je dôvod, aby ste sa počas auditu produktov, ktoré ste od nás zakúpili, stretli s akýmikoľvek problémami. Naša spoločnosť dodala už viac ako 700 000 softvérových licencií a nikdy sme sa nestretli s jediným prípadom negatívneho rozhodnutia pri softvérovom audite nami poskytovaných produktov.

Môžu sa u druhotných softvérových produktov vyskytnúť nejaké technické problémy?

Ak je softvér nainštalovaný, aktivovaný a používaný v súlade s jeho špecifikami, neexistuje dôvod, prečo by mal náhle sám od seba prestať fungovať (napr. sa deaktivovať). Medzi novým a druhotným softvérom nie je z hľadiska funkčnosti žiadny rozdiel - stále sa jedná o rovnaký softvérový produkt, pričom na inštaláciu sa používa ten istý zdrojový súbor.

Technická funkčnosť do veľkej miery závisí od zmien na strane výrobcu (vydaných aktualizácií a opráv), ale pokiaľ ide o stav aktivácie produktu, nie je dôvod k obavám. Ak potrebujete pomoc s aktiváciou produktov, ktoré ste si zakúpili v našom eshope, vždy vám poskytneme potrebnú pomoc a asistenciu.

Dostáva druhotný softvér aktualizácie (bezpečnostné balíčky, opravy problémov) od výrobcu softvéru?

Áno, dostáva. Druhotné softvérové produkty dostávajú všetky bezpečnostné aktualizácie, opravy problémov a bezpečnostné balíčky vydané výrobcom v súlade so zásadami životného cyklu každého konkrétneho produktu. Sú tiež vybavené rovnakými funkciami a štandardnou technickou podporou, akú poskytuje spoločnosť Microsoft alebo akýkoľvek iný výrobca softvéru. Medzi aktualizáciami pre druhotný softvér zakúpený u nás a pre nový softvér predávaný priamo výrobcom neexistuje žiadny rozdiel.

Položka bola pridaná košíka