Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Kúpiť softvér

Ušetrite desiatky percent nákladov na softvér s druhotným softvérom!

Požiadať o cenovú ponuku
Môže to znieť až príliš dobre, ale je to tak. Skutočne môžete ušetriť veľké množstvo nákladov na IT – obstaraním druhotného softvéru pre vašich zamestnancov.

Čo presne je druhotný softvér?

Druhotný softvér je akýkoľvek softvér, ktorý už niekto predtým vlastnil a potom sa ho rozhodol predať. Typickým dôvodom je, že sa softvérové ​​produkty stanú nadbytočné, pretože sa ich majiteľ napríklad rozhodne pre upgrade na novšiu verziu.

Forscope je softvérovým brokerom – nakupujeme nadbytočné softvérové ​​produkty (ktoré spĺňajú všetky potrebné požiadavky) od spoločností a následne ich predávame našim zákazníkom.

Medzi novým a druhotným softvérom nie je z hľadiska funkčnosti žiadny rozdiel - stále ide o ten istý softvérový produkt.

Je druhotný softvér legálny?

Áno, je. Súdny dvor Európskej únie (SDEU) v roku 2012 rozhodol, že predaj druhotného softvéru je legálny. Viac informácií o legálnych aspektoch druhotného softvéru si môžete prečítať v našom článku.

2 spôsoby, ako môžete s druhotným softvérom ušetriť

V závislosti od potrieb vašej firmy alebo inštitúcie si môžete vybrať, ktorá z nasledujúcich možností vám bude viac vyhovovať:


Aké produkty ponúkame?

Ponúkame široký výber produktov spoločnosti Microsoft, ale aj ďalší populárny softvér, ako sú napríklad produkty Autodesk.

Nižšie sú uvedené iba najobľúbenejšie kategórie, kompletnú ponuku nájdete v našom e-shope.

Naše portfólio neustále dopĺňame o nové produkty, aby sme našim zákazníkom mohli ponúknuť presne to, čo hľadajú. Pokiaľ vami hľadaný softvér v našej aktuálnej ponuke chýba, napíšte nám. Urobíme všetko pre to, aby sme ho pre vás získali.

Produkty Microsoft, ktoré predávame, pochádzajú z Volume distribučného kanála, takže sú najlepšie uspôsobené pre použitie vo firmách a organizáciách. Prečítajte si viac o výhodách Volume licencovania.

Nie ste si istí, ktorý produkt si vybrať? Pomôžeme vám!

Naši certifikovaní licenční špecialisti, ktorí poskytujú bezplatné komplexné licenčné poradenstvo, vám pomôžu sa rozhodnúť, ktorý produkt bude potrebám vašej organizácie vyhovovať najviac.

Spojte sa s nami
 • Čo o nás hovoria naši zákazníci

  Naša spoločnosť spolupracuje s Forscope od roku 2016. Vďaka našej spolupráci sa nám podarilo výrazne ušetriť na softvérových nákladoch. V priebehu rokov sme nakupovali hlavne Microsoft Windows a serverové produkty. Práca s tímom Forscope bola vždy na veľmi profesionálnej úrovni a ich podpora, najmä po aktivácii produktov, je vynikajúca!

  Ing. Miloš Vajda, manažér nákupu a logistiky, Energotel, a.s.
 • Čo o nás hovoria naši zákazníci

  Naša nemocnica sa dlhodobo snaží šetriť verejné financie využitím druhotného hardvéru aj softvéru. Vďaka spolupráci so spoločnosťou Forscope sa nám podarilo ušetriť asi 80 % nákladov v porovnaní s bežnými cenami. Ušetrené prostriedky sa teraz môžu využiť na veľmi potrebné vybavenie v prospech našich pacientov aj lekárov. Vo Forscope nám tiež pomohli so všetkými právnymi a licenčnými záležitosťami!

  MUDr. Jozef Tekáč, MPH, generálny riaditeľ Nemocnice Poprad
 • Čo o nás hovoria naši zákazníci

  Naša spoločnosť spolupracuje so spoločnosťou Forscope od roku 2019. V minulosti sme využívali predplatné programu Microsoft Volume Licensing, ktorý pre nás nebol finančne výhodný, preto sme sa rozhodli v ňom nepokračovať. Vďaka prechodu na večne používaný softvér sa nám podarilo výrazne ušetriť náklady.

  Peter Rehák, vedúci oddelenia IT, GRAFOBAL, akciová spoločnosť

Naši zákazníci

 • Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky
 • Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky
 • Štatistický úrad Slovenskej republiky
 • Mesto Bratislava
 • Mesto Košice
 • Nemocnica Poprad
 • Fakultná nemocnica Trnava
 • Národná dialničná spoločnosť
 • Slovenské elektrárne
 • Letisko M. R. Štefánika
Zobraziť viac zákazníkov

Spolupráca a certifikácia

WEBINÁR

Ako môžete ušetriť až 70 % nákladov na softvér vo vašej firme?

Zistite v našom webinári!
Prezentujúci
Michal Kupper

Michal Kupper

Key Account Manager

Máte projekt, s ktorým by sme vám mohli pomôcť?

Dajte nám vedieť!

Kontaktný formulár

FAQ

Poskytujete množstevné zľavy?

Pre projekty v hodnote nad 2 000 € poskytujeme individuálne ceny, takže môžete ušetriť ešte viac. Navyše máme špeciálne cenníky pre našich zákazníkov – akonáhle urobíte objednávku, vytvorí sa vám účet a môžete nakupovať produkty za nižšie ceny (po prihlásení do účtu)!

Čo po nákupe obdržíme?

Obdržíte faktúru, digitálny certifikát, ktorý obsahuje všetku nutnú dokumentáciu k zakúpeným produktom, a tiež pokyny pre stiahnutie, inštaláciu a aktiváciu produktov.

Čo by sa stalo v prípade auditu?

Ak vo vašej spoločnosti alebo organizácii dôjde k auditu, ste povinní preukázať, že ste softvérové produkty získali legálne, a to predložením dokumentácie, ktorú ste obdržali pri ich nákúpe. Vzhľadom k tomu, že naša spoločnosť poskytuje všetku potrebnú dokumentáciu a v prípade potreby aj poradenstvo pri audite, nemusíte sa ničoho obávať. Za dobu našej existencie sme sa nikdy nestretli s jediným prípadom negatívneho rozhodnutia pri softvérovom audite produktov, ktoré predávame.  Viac informácií o auditoch nájdete v našom článku.

Môžu spoločnosti, ktoré žiadajú o finančné prostriedky EÚ, nakupovať druhotný softvér?

Áno, určite. Neexistuje žiadny zákon ani smernica, ktorá by zakazovala čerpanie a používanie prostriedkov z EÚ fondov na druhotný softvér. Celý koncept druhotného softvéru je postavený na vyčerpaní práv, ktoré bolo harmonizované v Smernici EÚ 2001/29/ES v máji 2001.  
Druhotný softvér tiež podporuje myšlienku obehového hospodárstva, ktoré je jedným z hlavných stavebných kameňov novej Zelenej dohody pre Európu (angl. European Green Deal) a v blízkej budúcnosti bude ešte dôležitejšie, pretože sa premietne v podmienkach pre čerpanie financií z fondov.

Môžu sa u druhotných softvérových produktov vyskytnúť nejaké technické problémy?

Ak je softvér nainštalovaný, aktivovaný a používaný v súlade s jeho špecifikami, neexistuje dôvod, prečo by mal náhle sám od seba prestať fungovať (napr. sa deaktivovať). Medzi novým a druhotným softvérom nie je z hľadiska funkčnosti žiadny rozdiel - stále sa jedná o rovnaký softvérový produkt, pričom na inštaláciu sa používa ten istý zdrojový súbor.

Technická funkčnosť do veľkej miery závisí od zmien na strane výrobcu (vydaných aktualizácií a opráv), ale pokiaľ ide o stav aktivácie produktu, nie je dôvod k obavám. Ak potrebujete pomoc s aktiváciou produktov, ktoré ste si zakúpili v našom eshope, vždy vám poskytneme potrebnú pomoc a asistenciu.

Dostáva druhotný softvér aktualizácie (bezpečnostné balíčky, opravy problémov) od výrobcu softvéru?

Áno, dostáva. Druhotné softvérové produkty dostávajú všetky bezpečnostné aktualizácie, opravy problémov a bezpečnostné balíčky vydané výrobcom v súlade so zásadami životného cyklu každého konkrétneho produktu. Sú tiež vybavené rovnakými funkciami a štandardnou technickou podporou, akú poskytuje spoločnosť Microsoft alebo akýkoľvek iný výrobca softvéru. Medzi aktualizáciami pre druhotný softvér zakúpený u nás a pre nový softvér predávaný priamo výrobcom neexistuje žiadny rozdiel.

Položka bola pridaná košíka