Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Ako sa rozhodnúť medzi Office 2016 a Microsoft 365?

Nie je to tak dávno, čo sme si jednoducho kúpili náš obľúbený kancelársky balík Office bolo hotovo. Ale teraz si môžete vybrať medzi dvomi rozdielnymi produktami – Office 2016 a Microsoft 365. Aký je teda medzi týmito dvomi rozdiel? Ktorý by si mal človek vybrať? Poďme si obe varianty trochu rozobrať.

Microsoft 365

Určite ste o ňom už počuli. Microsoft 365 nie je žiadna hmatateľná krabička, ktorá obsahuje inštalačné CD. Je to v zásade služba, ktorú si predplatíte. Záleží na vás, či si zvolíte variantu predplatného na rok alebo po jednom mesiaci. Tak či tak zaplatíte najnovšiu verziu Microsoft Office a sním všetky staré známe aplikácie ako Word, PowerPoint alebo Excel.

Môžete si zvoliť samozrejme aj to, či chcete mať Office pre jednotlivca alebo pre celú domácnosť (až pre 5 používateľov). Človek získa všetky aplikácie, a to teda: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, ​Outlook, Publisher (len pre PC) a Access (len pre PC).

K tomu ako bonus dostanete naviac 1 TB cloudové úložisko OneDrive, 60 minut volania cez Skype mesačne a bezplatnú technickú podporu.

Zhrnutie:

 • Prístup k Office presne po dobu ktorú ho platíte
 • Vždy najaktuálnejšia verzia

Office 2016

V tomto prípade sa bavíme o licencii, ktorú si zakúpite a máte ju k dispozícii po celý zbytok života. Platíte teda jednorázovo. Nemusíte sa báť, že by ste budúci mesiac všetky obľúbené aplikácie ako Word alebo Excel nemali, pretože ste za ne nezaplatili a tým to celé končí.

U Microsoft Office 2016 máte na výber z 5 verzií ktoré sa líšia dostupnými aplikáciami:

 • Home and Student (len na nekomerčné použitie) – obsahuje: Microsoft Word, Excel, PowerPoint a OneNote
 • Home and Business (vhodné pre malé podniky a podnikateľov) – obsahuje: Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook
 • Standard (výhodné pre malé podniky) – obsahuje: Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook a Publisher
 • Professional (určené pre pokročilých používateľov a menšie podniky) – obsahuje: Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook a  Access na vytváranie databáz
 • Professional Plus (volume/multi licencia, vhodné pre podniky) – obsahuje: Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access, Publisher a Skype for Business

Zhrnutie:

 • Zaplatíte raz, a máte ho navždy
 • Aktualizácie a podpora zo strany Microsoftu dostupná po obmedzenú dobu


Tak ktorý to bude?

Obe možnosti majú svoje výhody a nevýhody. Niekto uprednostní Microsoft 365, pretože vždy dostane najnovšie aktualizácie. Niekto iný ocení pohodlnejší a jednorázový poplatok za Office 2016, ktorý mu ostane navždy. Pokiaľ sa rozhodnete pre ten, nemusíte nikam chodiť a zakúpte ho online cez náš eshop za zlomok pôvodnej ceny. Pokiaľ chcete ušetriť ešte viac a nevadí vám, že váš Word, Excel, PowerPoint a ďalšie nebudú úplne najaktuálnejšie, odporúčame stále modernú verziu Microsoft Office 2013.

 

 

Položka bola pridaná košíka

  Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí