Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Podpora Microsoft Office 2013 čoskoro skončí. Akým balíčkom ho nahradiť?

  • Microsoft
  • Office
  • Porovnanie produktov

1. 3. 2023

Životný cyklus balíka Microsoft Office 2013 sa blíži ku koncu – predĺžená podpora bude k dispozícii iba do 11. apríla 2023. Potom bude tento obľúbený kancelársky Office balík aj naďalej fungovať, ale spoločnosť Microsoft už nebude poskytovať opravy chýb a bezpečnostné aktualizácie. Ak sa teda používatelia stretnú s nejakým technickým problémom, budú odkázaní na vlastné riešenie.

Hoci je balík Office 2013 mnohým ľuďom dobre známy a vďaka svojej stabilite je aj teraz, 10 rokov po svojom vydaní, stále hojne používaný, je možno načase zvážiť modernizáciu pracovného prostredia a zaobstarať si balík, ktorý ponúka novšie funkcie pre zvýšenie produktivity. Aby ste sa vyhli príliš veľkým zmenám pracovných návykov svojich zamestnancov, odporúčame prejsť na jeden z troch najnovších časovo neobmedzených Office balíčkov spoločnosti Microsoft, a to:

Office 2016 Professional Plus

Koniec podpory: 14.10.2025

Veľmi obľúbený nástupca balíka Office 2013. Balík Office 2016 je cenovo dostupným a populárnym produktom, ktorý odporúčame organizáciám, ktoré chcú predĺžiť a ešte vylepšiť doterajšie skúsenosti s klasickým Office balíkom.

Office 2019 Professional Plus

Koniec podpory: 14.10.2025

Office 2019 je postavený na rovnakej softvérovej báze ako Office 2016, ale má navyše niekoľko funkcií pre lepšiu spoluprácu a vyššiu produktivitu. Poskytuje teda skvelú rovnováhu medzi klasickou užívateľskou skúsenosťou s Office a novším prostredím založeným na cloude.

Office LTSC Professional Plus 2021

Koniec podpory: 13.10.2026

Office 2021 je najnovšou verziou balíkov s trvalou licenciou spoločnosti Microsoft, ktorá klasické desktopové aplikácie obohacuje o ešte viac funkcií a ďalej rozširuje možnosti spolupráce a integrácie do cloudu.

Ako vidíte vyššie, životnosť všetkých troch balíkov končí veľmi podobne (v prípade sád 2016 a 2019 úplne rovnako), čo dáva povereným osobám možnosť sa pri výbere potrebného produktu zamerať na cenu a požadované funkcie. Ďalšie informácie o rozdieloch a podobnostiach medzi týmito tromi verziami MS Office nájdete v našich porovnávacích článkoch Office 2016 vs Office 2019 a Office 2019 vs Office 2021.

Úspora nákladov s hybridným riešením

Pokiaľ chce vaša firma aj naďalej využívať klasický MS Office, ale zároveň potrebuje pár nástrojov, ktoré sú k dispozícii iba v najnovších službách Microsoftu,zvážte obstaranie hybridného riešenia – kombinácie trvalého balíka Office a predplatného Microsoft 365. V našom článku sa dozviete, či je to pre vašu organizáciu najvhodnejšia a finančne najzaujímavejšia voľba: Hybridné riešenia: Ako môžu vašej firme pomôcť ušetriť na softvéri?

Potrebujete pomôcť s výberom najlepšieho riešenia pre vašu spoločnosť? Kontaktujte nás pre bezplatnú konzultáciu!

Hľadanie najlepšieho pomeru medzi funkciami, životnosťou a cenou produktu môže byť časovo náročné a únavné. Naša spoločnosť poskytuje bezplatné licenčné poradenstvo, takže ak chcete ušetriť čas, peniaze aj nervy, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme a poradíme s výberom najvhodnejšieho riešenia.


Uložte článok ako PDF

Položka bola pridaná košíka