Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Ako správne nainštalovať ovládače?

Aktualizované ovládače hardvéru zaisťujú správny chod počítača ako celku. Dnešné operačné systémy si už poradia s väčšinou ovládačov automaticky a uľahčujú nám prácu. Niekedy sa však stane, že systém hardvér nerozpozná a nie je schopný zvoliť relevantný ovládač a zaistiť bezproblémovú funkcionalitu a v tejto chvíli je potrebné nainštalovať ovládače ručne.

Nastavenie inštalácie ovládačov

Pre inštalácii ovládačov, ktorých automatická aktualizácia skončila neúspešne, je treba v Správcovi zariadení zvoliť možnosť „Aktualizovať softvér ovládača“. Do Správcu zariadení sa dostanete buď vpísaním textu do vyhľadávania v ponuke Štart alebo cez Ovládacie panely → Hardware a zvuk → Správca zariadení.

Po kliknutí na voľbu „Aktualizovať software ovládača“ sa zobrazí okno, ktoré poskytuje dve možnosti pre aktualizáciu ovládača – buď môžete zvoliť automatické vyhľadanie ovládača na Internete a v počítači alebo zvoliť umiestnenie zložky s ovládačmi umiestnené na vašom PC.

Automatické hľadanie ovládačov

Pre jednoduchosť je vhodné zvoliť prvú možnosť a čakať, až si systém nájde ovládač sám a nainštaluje ho. Pokiaľ je však hľadanie neúspešné, zostáva len možnosť nájsť ovládač na CD pribalenom k hardvéru alebo ho nájsť na stránkach výrobcu. Tu je veľmi dôležité zvoliť správny typ hardvéru a verziu operačného systému. Pre presné určenie hardvéru môžete využiť niektorý z diagnostických nástrojov ako je napr. SiSoftware, Sandra Lite alebo Everest Home Edition.

Manuálne hľadanie ovládačov

Keď nájdete správny ovládač vášho hardvéru, zvoľte v Správcovi zariadení možnosť „Aktualizovať software ovládače“ a následne „Vyhľadať ovládač v počítači“. Do poľa umiestnenia vpíšte cestu ku zložke s ovládačmi alebo ho nájdite v prieskumníkovi pomocou funkcie „Prechádzať“. Po prechode na nasledujúci krok sa ovládač nainštaluje. Tým končia vaše starosti s ovládačmi!

Položka bola pridaná košíka

    Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí