Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Ako vytvorit inštalačný disk – Windows 7

Kúpili ste si systém Windows a s hrôzou zistili, že váš počítač nebo notebook nemá DVD mechaniku? Žiadny problém!

Aplikácia Windows 7 USB/DVD Download Tool (stiahnúť z webu vývojárov) vyvinutá priamo Microsoftom umožňuje vytvoriť z komprimovaného súboru alebo súboru ISO bootovacie USB. Práce s nástrojom je veľmi jednoduchá a ovládať ju zvládne prakticky i začiatočník. Predispozíciou pre vytvorenie bootovacieho USB disku je mať druhý počítač s DVD mechanikou, z ktorej si vytvoríte ISO súbor a ten "preklopíte na USB". Pokiaľ už máte ISO súbor, nepotrebujete žiadny iný počítač, stačí vám samotná aplikácia.

Začíname

Vyberte súbor ISO

Teraz sa do procesu vkladá aplikácia Windows 7 USB/DVD Download Tool, ktorú je nutné najskôr nainštalovať. Keď máte aplikáciu nainštalovanú, spustite ju a v prvom kroku vyberte umiestnenie ISO súboru, ktorý ste na začiatku vytvorili.

Určujeme médium

V druhom kroku zvoľte USB (možnosť DVD je tu z dôvodu možného zálohovania súborov systému na náhradný DVD disk).

Volíme umiestenie

V treťom kroku je nutné zvoliť umiestnenie vášho flash disku, na ktorý chcete súbory skopírovať a spustiť kopírovanie.

Pijeme kávu

Teraz už môžete sledovať, ako sa súbory kopírujú a dať si napríklad kávu, kopírovanie chvíľu potrvá.

Pokiaľ bolo kopírovanie úspešné, môžete aplikáciu ukončiť, odobrať flash disk a reštartovať počítač pre nabootovanie systému z USB disku. Pokiaľ sa inštalácia systému nespustí, pravdepodobne bude nutné v BIOSe nastaviť prioritu bootovacích zariadení tak, aby mal externý USB disk vyššiu prioritu ako váš pevný disk.

Nastavenie priority bootovania

Vezmite  svoje Windows 7 USB a vložte ju do počítača,  kde chcete inštalovať. Pokiaľ sa inštalácia systému automaticky nespustí, je potrebné reštartovať počítač a nastaviť poradie bootovania v BIOS (do BIOS se dostanete najčastejšie cez klávesu Del, F2 či F10 ihneď po reštartovaní počítača) tak, aby zariadenie USB  bolo v poradí na prvom mieste. Verzia BIOS sa odvíja od základnej dosky vo vašom počítači, poradie bootovania sa skrýva najčastejšie pod kategóriou Boot. Zmenené nastavenie poradia bootovania potvrďte kliknutím na Exit & Save changes. Niektorí výrobcovia môžu mať vlastné BIOS prostredie tak, prosím, vezmite nasledujúci obrázok jednoducho ako ilustratívny.

Prejdite k bootovaniu a zmeňte svoj First Boot device na zariadenie USB / prenosné zariadenie. Zmeňte prioritu bootovania a potvrďte zmeny kliknutím na Exit & Save changes.

Položka bola pridaná košíka

    Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí